Wybór szczeniaka

Wielu ludzi zastanawia się po co są testy szczeniąt?

Każdy z nas biorąc psa pod swój dach ma wobec niego swoje plany i oczekiwania, marzenia. Jedni potrzebują  towarzysza codziennych dni – psa rodzinnego, inni zaś na przykład stróża. Są tacy co szukają przyjaciela na spokojne spacery, inni zaś kompana do wspólnego aktywnego życia.

Jedni pragną by pupil uwielbiał pieszczoty, inni zaś by miał dystans do ludzi.

Jeśli właściciel ma specjalne plany względem psa, wówczas ważne jest by szczenię zostało wybrane pod te oczekiwania. Naturalne jest to, że szczeniąt w miocie zwykle jest kilka, a każdy z nich ma inne predyspozycje, które możne wykorzystać przyszły opiekun.

Jak więc wybrać psa, który najlepiej sprosta oczekiwaniom właściciela?

Istotną rolę odgrywają w takim wyborze fachowo przeprowadzone testy psychiczne szczeniąt w miocie, analiza wyników i porównanie ich z oczekiwaniami przyszłego właściciela. Aby wynik był prawdziwy, nie mogą być one przeprowadzone przez hodowcę.

Zdając sobie sprawę z dużej wagi, jaką odgrywa odpowiednie dopasowanie charakteru szczenięcia do roli jaką wytyczy mu człowiek – oferuję pomoc przy jego wyborze poprzez przeprowadzenie testów pozwalających określić predyspozycje szczenięcia.

Podstawą do prawidłowego scharakteryzowania szczeniąt jest nie tylko analiza wyników testów, ale także wiedza z zakresu rozwoju psa i jego behawioru oraz doświadczenie zdobyte podczas pracy z psami oraz praktykę hodowlaną.

Na testy składa się seria ćwiczeń mających na celu określić cechy psychiczne, przyszły charakter psa, jego wrażliwość na bodźce, preferencje do konkretnych dziedzin „pracy”.  Na podstawie analizy wyników można już wnioskować nad czym właściciel powinien się skoncentrować w wychowaniu konkretnego szczeniaka.

Testy przeprowadzam w wieku 6-7 tygodni.

Analiza wyników testów poszerzona o informacje uzyskane od hodowców daje pełen obraz predyspozycji, reaktywności oraz chęci pracy z człowiekiem. Pozwala określić  prawdopodobny przyszły charakter psa.

Opinie:

...oboje z mężem mamy pewność, że nie mogliśmy wybrać lepszego trenera niż pani Małgorzata Veith-Karbowska.

Monika i Marcin Mikułan

Z całego serca polecam Panią Małgosię. Wie co robić i robi to w sposób naprawdę profesjonalny. Dowodem jest nasz szczęśliwy pies oraz oczywiście my :-)

Magda i Michał

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, zaangażowanie, obiektywizm w każdej sytuacji i wielka miłość do psów to cechy, które opisują Panią Małgosię.

Michał Zdunkiewicz

Przeczytaj więcej na stronie Opinie.

Ostatnio na blogu:

Psiarzu… dlaczego to robisz?

Piękna pogoda oraz długie dni zachęcały nas, do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mając psa – grzechem by było wyjść samemu. Prawda? Jednak wspólne wyjście nie zawsze jest pełne radości. I o tym chciałam napisać „słów kilka”.

czytaj dalej

Spacer z psem – banalna sprawa…

Spacerować większość z nas potrafi i może, choć nie każdy lubi. Jednak biorąc pod swój dach psa, spacer wpisuje się w rutynę dnia codziennego. Zastanówmy się, więc po co psu spacer i czy istnieje spacer idealny?

czytaj dalej