Sport i zabawa

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu mając u boku swego pupila to propozycja szeroko pojętych tak zwanych „psich sportów” jest właśnie dla Ciebie!

„Psie sporty” to takie dyscypliny, które można trenować razem ze swoim psem, każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Aby je uprawiać nie trzeba być „sportowcem”, ani posiadać psa rasy wymagającej dużo ruchu – trzeba po prostu chcieć się bawić razem ze swoim psem i poświęcić tej zabawie trochę czasu.

Podstawowym argumentem do takiego spędzania czasu jest niezaprzeczalny fakt, że organizm zarówno człowieka jak i psa by dobrze funkcjonował potrzebuje aktywności fizycznej, która wzmacnia układ ruchu, poprawia dotlenienie organizmu, ukrwienie i a także jego odporność. Natomiast brak odpowiedniej dawki ruchu dla psa może zaowocować problemami wychowawczymi. „Niewybiegany” pies będzie gdzieś usiłował rozładować nagromadzoną w nim energie… i mogą to być np. kapcie właściciela lub tapicerka nowej skórzanej kapapy.

Jest to doskonały dodatek do wspólnych spacerów, lub zamiast nich. Wspólne aktywne spędzanie czasu dające radość zarówno psu jak i jego właścicielowi wspaniale buduje więź między nimi.

Sport i zabawa w szczegółach:

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Frisbee

Frisbee

Frisbee to dyscyplina idealna dla wszystkich psów uwielbiających aportować.

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Tropienie

Tropienie

Tropienie jest dyscypliną, która wykorzystuje wspaniałe narzędzie jakim jest psi nos.

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Dogtracking

Dogtracking i Dogbicycling

Dostępne i uniwersalne dyscypliny dające mozliwośc wybiegania psa… i właściciela ;-)

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Agility

Agility

Zaawansowany sposób na rozładowanie energii zarówno psa jak i jego właściciela.

Opinie:

...oboje z mężem mamy pewność, że nie mogliśmy wybrać lepszego trenera niż pani Małgorzata Veith-Karbowska.

Monika i Marcin Mikułan

Z całego serca polecam Panią Małgosię. Wie co robić i robi to w sposób naprawdę profesjonalny. Dowodem jest nasz szczęśliwy pies oraz oczywiście my :-)

Magda i Michał

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, zaangażowanie, obiektywizm w każdej sytuacji i wielka miłość do psów to cechy, które opisują Panią Małgosię.

Michał Zdunkiewicz

Przeczytaj więcej na stronie Opinie.

Ostatnio na blogu:

Psiarzu… dlaczego to robisz?

Piękna pogoda oraz długie dni zachęcały nas, do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mając psa – grzechem by było wyjść samemu. Prawda? Jednak wspólne wyjście nie zawsze jest pełne radości. I o tym chciałam napisać „słów kilka”.

czytaj dalej

Spacer z psem – banalna sprawa…

Spacerować większość z nas potrafi i może, choć nie każdy lubi. Jednak biorąc pod swój dach psa, spacer wpisuje się w rutynę dnia codziennego. Zastanówmy się, więc po co psu spacer i czy istnieje spacer idealny?

czytaj dalej