Doradztwo

Behawiorysta zwierząt towarzyszących to specjalista od relacji człowiek-zwierzę towarzyszące.

Należało by rozpocząć od tego, że behawioryzm jest kierunkiem w psychologii zakładającym, że przedmiotem badań psychologicznych może być tylko dostrzegalne zachowanie zwierzęcia. Nauka ta jest połączeniem wiedzy o behawiorze czyli zachowaniu się zwierząt, z wiedzą zdobytą podczas długoletnich badań neurologicznych i psychologicznych, a jej celem jest poznanie przyczyn oraz znaczenia konkretnych reakcji, zachowań i rytuałów zwierzęcia.

Specjalistów zajmujący się tą dziedziną w odniesieniu do psów i kotów określa się mianem behawiorystów zwierząt towarzyszących lub zoopsychologów.

Nadal toczą się polemiki czy właściwe jest określenie „terapia zachowań”? Czy w przypadku zwierząt słuszniejszy jest po prostu zwrot „korekta zachowań”?

Mimo iż to stosunkowo młoda dziedzina (zawód zoopsychologa został wpisany na listę zawodów Ministerstwa Pracy w lipcu 2007 roku) jest ona dziś bardzo potrzebna, gdy psy i koty stały się przede wszystkim towarzyszami człowieka. Zwierzęta żyją w ludzkim świecie pełnym dla nich niezrozumiałych sytuacji, zachowań, przedmiotów, co często powoduje narastanie frustracji i lęków. Niekiedy milusińscy stają się uciążliwi dla otoczenia i wymagają pomocy specjalisty – zoopsychologa.

Naturalne jest, że behawiorysta zwierząt towarzyszących współpracuje z lekarzem weterynarii. Ponieważ przed podjętą terapią należy wykluczyć czy przyczyną złego zachowania naszego towarzysza mogą być kłopoty zdrowotne.

Praca behawiorysty polega na doradzaniu właścicielom odnośnie rozwiązywania problemów jakie pojawiają się u ich pupili np. agresja, niszczenie, wycie, problemy z czystością. Uporanie się z uciążliwą sytuacją, niepożądanymi nawykami zwierzęcia często wymaga zaangażowania całej rodziny i zmiany własnych przyzwyczajeń, a wszystko to odbywa się w trakcie szeregu ćwiczeń.

Doradztwo w szczegółach:

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Doradztwo behawioralne

Doradztwo behawioralne

Konsultacje dla właścicieli psów, które sprawiają jakiś problem. Opracujemy „plan terapii”.

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Konsultacje dla hodowców

Konsulatacje dla hodowców

Każdy hodowca ma na celu, to aby szczenięta z jego hodowli były wyjątkowe nie tylko pod względem eksterieru, ale także psychiki.

Bagira - szkolenie psów, behawiorysta - Wybór szczeniaka

Wybór szczeniaka

Każdy z nas biorąc psa pod swój dach ma wobec niego swoje plany i oczekiwania, marzenia…

Opinie:

...oboje z mężem mamy pewność, że nie mogliśmy wybrać lepszego trenera niż pani Małgorzata Veith-Karbowska.

Monika i Marcin Mikułan

Z całego serca polecam Panią Małgosię. Wie co robić i robi to w sposób naprawdę profesjonalny. Dowodem jest nasz szczęśliwy pies oraz oczywiście my :-)

Magda i Michał

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, zaangażowanie, obiektywizm w każdej sytuacji i wielka miłość do psów to cechy, które opisują Panią Małgosię.

Michał Zdunkiewicz

Przeczytaj więcej na stronie Opinie.

Ostatnio na blogu:

Psiarzu… dlaczego to robisz?

Piękna pogoda oraz długie dni zachęcały nas, do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mając psa – grzechem by było wyjść samemu. Prawda? Jednak wspólne wyjście nie zawsze jest pełne radości. I o tym chciałam napisać „słów kilka”.

czytaj dalej

Spacer z psem – banalna sprawa…

Spacerować większość z nas potrafi i może, choć nie każdy lubi. Jednak biorąc pod swój dach psa, spacer wpisuje się w rutynę dnia codziennego. Zastanówmy się, więc po co psu spacer i czy istnieje spacer idealny?

czytaj dalej