Konsultacje dla hodowców

Decydując się na dopuszczenie swojej suki czy psa do rozrodu, każdy hodowca ma na celu, to aby szczenięta z jego hodowli były wyjątkowe nie tylko pod względem eksterieru, ale także psychiki. Jego decyzja o doborze do krycia konkretnej pary jest kierowana otrzymaniem z tego połączenia jak najlepszych szczeniąt.

Jednak praca nie kończy się w chwili przyjścia szczeniąt na świat – ona się wówczas dopiero zaczyna!

Na dobre odchowanie szczeniąt składa się się nie tylko ich odkarmienie i opieka weterynaryjna. Hodowca powinien zadbać też o właściwą socjalizację oraz rozwój psychofizyczny maluchów.

Oferuję pomoc przy odchowaniu całego miotu poprzez przeprowadzenie cyklu ćwiczeń mających ma celu poprawienia zdolności poznawczych, lokomotoryki szczeniąt, podniesienia ich zdolności radzenia sobie w sytuacjach nietypowych, stresujących .

Dzięki temu szczenięta uzyskają wyższą odporność na stres oraz  lepiej się odnajdą w nowych warunkach po dotarciu do domów właścicieli. Szybciej też nawiążą z opiekunem więź emocjonalną.

W ramach współpracy proponuję hodowcom:

  • Prowadzenie miotu u hodowcy czyli cykl czynności, ćwiczeń wzmagających zdolności lokomotoryczne i percepcyjne szczeniąt już od dnia narodzin.
  • Przygotowanie do nauki posłuszeństwa.
  • Przeprowadzenie testów psychicznych szczeniąt, czyli cykl ćwiczeń, testów określających predyspozycję i prawdopodobny charakter psa. Na podstawie wyników zasugerowanie rodzaju i zasad dalszej pracy z psem.

Opinie:

...oboje z mężem mamy pewność, że nie mogliśmy wybrać lepszego trenera niż pani Małgorzata Veith-Karbowska.

Monika i Marcin Mikułan

Z całego serca polecam Panią Małgosię. Wie co robić i robi to w sposób naprawdę profesjonalny. Dowodem jest nasz szczęśliwy pies oraz oczywiście my :-)

Magda i Michał

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, zaangażowanie, obiektywizm w każdej sytuacji i wielka miłość do psów to cechy, które opisują Panią Małgosię.

Michał Zdunkiewicz

Przeczytaj więcej na stronie Opinie.

Ostatnio na blogu:

Psiarzu… dlaczego to robisz?

Piękna pogoda oraz długie dni zachęcały nas, do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mając psa – grzechem by było wyjść samemu. Prawda? Jednak wspólne wyjście nie zawsze jest pełne radości. I o tym chciałam napisać „słów kilka”.

czytaj dalej

Spacer z psem – banalna sprawa…

Spacerować większość z nas potrafi i może, choć nie każdy lubi. Jednak biorąc pod swój dach psa, spacer wpisuje się w rutynę dnia codziennego. Zastanówmy się, więc po co psu spacer i czy istnieje spacer idealny?

czytaj dalej