Początek kwietnia zaczął się wyjątkowo dobrze. Pogoda w weekend (4-6 kwietnia) była śliczna, a warsztaty tropowe z Bavaria Team organizowane przez toruńską szkołę dla psów Wyszczekani, upłynęły nam w atmosferze pikniku. Tajniki tropienia użytkowego wprowadzała nas Małgorzata Woźniak z BavariaTeam.

Zajęcia odbywały się w zróżnicowanym terenie – łąki, a na nich jakieś stawy i trzcinowiska, las, drogi, ścieżki leśne – do wyboru do koloru. Miałyśmy z Florą okazję poćwiczyć na śladach obcych pozorantów, ba nawet na śladzie z dwoma pozorantami i podstawionymi „pionkami” po drodze. A ponadto: rewirowałyśmy, trochę przeszukiwałyśmy ludzi, trochę bawiłyśmy się w zabawy węchowe. Na własnej skórze przekonałam się jak wygląda świat „od strony pozoranta”, „gubiąc się” innym uczestnikom warsztatów – słowem dla każdego coś miłego. Było bardzo, ale to baaaardzo ciekawie, pracowicie i miło.

Mam kolejny plik inspiracji do pracy samodzielnej i zmarnować ich nie mam zamiaru!

Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę na warsztatach, a „Wyszczekanym” i Gosi Woźniak dodatkowo za dokumentację fotograficzną.